Pierwsze przypadki kwarantanny z powodu koronawirusa w Beckhoff
Pierwsze przypadki kwarantanny z powodu koronawirusa w Beckhoff

Bezpieczeństwo oraz funkcjonowanie firmy nie są zagrożone

Jako przedsiębiorstwo aktywnie prowadzące działalność na całym świecie, firma Beckhoff posiada spółki oraz pracowników na wszystkich kontynentach. Obecnie infekcje wywołane koronawirusem rozprzestrzeniły się już wokół całego globu. W Azji można zaobserwować stabilizację przyrostu liczby nowych przypadków, w Europie jak dotąd notuje się wciąż niepohamowany wzrost zachorowań, Ameryka Północna wykazuje podobną tendencję, choć tu rozwój epidemii wydaje się przebiegać z dwutygodniowym opóźnieniem w stosunku do sytuacji w Europie. Pozostałe regiony świata wykazują tendencję podobną do europejskiej.

Dwa przypadki infekcji koronawirusem wśród pracowników Beckhoff

Dotychczas wśród pracowników firmy Beckhoff odnotowano dwa przypadki infekcji koronawirusem — jedna pracownica w Izraelu oraz jeden pracownik w Verl. W obu przypadkach organy państwowe zarządziły obowiązkową kwarantannę. Oprócz tego w Izraelu kwarantanną objęto jeszcze dwie inne osoby będące pracownikami firmy Beckhoff. Pracownik z Verl, od chwili gdy sam został zarażony, nie miał żadnego kontaktu z innymi zatrudnionymi w firmie Beckhoff osobami, dlatego nie zarządzono dalszych proceduralnych środków w stosunku do pozostałych pracowników.

W Austrii jeden pracownik został objęty obowiązkową kwarantanną z uwagi na zaistniałą możliwość pośredniego zarażenia podczas wizyty w gabinecie lekarskim. Aktualnie pracownica w Izraelu oraz pracownik w Austrii nie wykazują żadnych objawów chorobowych, pracownik w Niemczech pięć dni po swoim przypuszczalnym zarażeniu wykazuje objawy grypopodobne, jednakże aktualnie nie ma już gorączki, a jego stan się poprawia.

Podjęto dalsze środki ostrożności

Profilaktycznie niemiecki oddział Beckhoff na skutek wewnętrznych decyzji zarządził kwarantannę około 20 kolejnych pracowników. Ci pracownicy nie zostali sklasyfikowani przez organy państwowe jako osoby o newralgicznym znaczeniu, jednakże mogli oni np. z bardzo niewielkim prawdopodobieństwem mieć kontakt z nosicielami wirusa, gdyż ostatnio przebywali na urlopie w regionie, który aktualnie został uznany jako region zagrożenia. Kwarantanna zarządzona na mocy wewnętrznych decyzji firmy obejmuje zakaz pracy na terenie zakładu oraz ścisłe zalecenie, aby w tym czasie pozostawać w domu i postępować zgodnie z warunkami kwarantanny.

Żadna z niemieckich siedzib firmy Beckhoff nie podlega aktualnie kwarantannie. Wszystkie światowe filie firmy Beckhoff pracują w poszczególnych krajach zgodnie z warunkami wyznaczonymi lub zalecanymi przez rząd danego kraju.

Na szczęście oprócz potwierdzonych już przypadków zarażenia nie odnotowano żadnych kolejnych zachorowań wśród pracowników firmy Beckhoff w żadnej z międzynarodowych filii, dotyczy to także Włoch i Chin. Nie ma też żadnych nowych przypadków w naszym biurze w Wuhan w chińskiej prowincji Hubei.

Dalsze działanie firmy Beckhoff bez zakłóceń

Zdrowie pracowników firmy Beckhoff, ich rodzin i każdej ze spółek stanowi dla firmy najwyższy priorytet. Miło nam poinformować także, że pod względem gospodarczym firma Beckhoff we wszystkich krajach w dalszym ciągu funkcjonuje prawidłowo i praktycznie bez żadnych ograniczeń.

Firma Beckhoff dostosowała swoje funkcje i procesy do zmieniających się okoliczności. Tym samym możliwie jak największa liczba pracowników, których stanowisko daje taką możliwość, pracuje zdalnie (w Niemczech jest to 800 z 1000 osób). Wszystkie procesy produkcyjne, magazynowe i dostawcze zostały zabezpieczone poprzez ograniczenia przestrzenne i czasowe, a także wiele działań w zakresie higieny.

Firma Beckhoff dziękuje wszystkim pracownikom, którzy wzorowo i ze zrozumieniem znoszą te zmiany i utrudnienia.